Hakkımızda

İzel Kimya; boya, yapıştırıcı, kaplama v.b. sanayilerin ana hammaddesini oluşturan “Sentetik Reçine”  ihtiyacını karşılamak üzere 1996 yılında 2000 mton/yıl üretim kapasitesi ile Pendik/İstanbul’da kuruldu. İlk yıl, 1.250 mton/yıl vernik üretimi gerçekleştirildi. 1998 yılında Polyester Reçine üretiminde 1620 mton/yıl’a ulaşıldı. Sürekli artan üretim kapasitesi ve büyüyen müşteri portfolyosu İzel Kimya’yı  yeni ürünleri araştırma ve geliştirmeye yöneltti. 


Bu doğrultuda başlanan, Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmaları sonucunda, ilk olarak gerçekleştirilen Alkid Reçine üretimi sayesinde, 1998 yılı sonunda 1.750 mton/yıl üretim rakamına ulaşıldı. Devamında, çok kısa bir süre içerisinde bu rakam 4.320 mton/yıl’a kadar çıktı. 


İşletme artan taleplere cevap verebilmek için 2009 yılında yeni üretim tesisi yatırımına karar verdi. 2011 yılında Dilovası/Kocaeli’deki modern tesislerine taşındı. Tesisin toplamda 10.000 m2’lik mevcut alanının 8.500 m2’lik kısmı kapalı alan olup, toplam üretim kapasitesi 75.000 mton/yıl’dır. Bugün, Avrupa ve Türkiye’deki lider boya üreticileri tarafından yüksek tercih edilme oranına sahip olma nedenlerimiz arasında yüksek kalite, hızlı teslimat, müşteri ilişkileri, teknik servis ve firmaya özel çözümlerimiz sayılabilir.  


Bu yüzden, İzel Kimya piyasada tanınan ve güvenilir bir markadır. Bugün, toplam üretiminin %80’ini 40’tan fazla ülkeye ihraç etmekte olan İzel Kimya 5 kıtada; Avrupa, Asya, Avusturalya, Amerika ve Afrika pazarlarında faaliyet göstermektedir. 


İzel Kimya kuruluşundan itibaren Pazar liderleri ile çalışmaktadır. Bulunduğumuz sektör içerisinde talepler çok hızlı bir şekilde değişmektedir, bu değişim ortamında rekabetçi ve inovatif ürünler ortaya çıkarmak için sürekli olarak bir adım önde bulunması gerektiğinin farkında olan İzel Kimya müşteri bazlı operasyonları, Ür-Ge ve Ar-Ge çalışmaları ile her müşteri için benzersiz ve yenilikçi çözümler yaratmaktadır. 


 “Sentetik reçinede çözüm ortağınız” sloganını benimsemiş olan İzel Kimya, tüm müşterileri ile büyük bir ailedir. 

BİZE ULAŞIN

GEBKİM V Kimya Organize Sanayi Bölgesi

Çerkeşli Köyü Yolu Üzeri Kocabayır Tepe Mevkii

İbrahim Başaran Caddesi No:9 Dilovası / KOCAELİ

ÜRÜN KATALOĞU

Detaylı bilgi için ürün kataloğumuzu indirebilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

© 2018 İzel Kimya A.Ş. - Tüm Hakları Saklıdır.