Hakkımızda

İzel Kimya; boya, yapıştırıcı, kaplama v.b. sanayilerin ana hammaddesini oluşturan “Sentetik Reçine”  ihtiyacını karşılamak üzere 1996 yılında kuruldu. İlk yıl, 1.250 m-ton/yıl vernik üretimi gerçekleştirdi.

Sürekli artış gösteren üretim rakamları ve müşterilerden gelen farklı talepler firmamızı yeni ürünlere yöneltti.

Ar-Ge çalışmaları sonucunda, ilk olarak gerçekleştirilen Alkid Reçine üretimi sayesinde, 1998 yılı sonunda 1.750 m-ton/yıl üretim rakamına ulaşıldı. Devamında, çok kısa bir süre içerisinde bu rakam 4.320 m-ton/yıl’a kadar çıkmıştır.

İşletme artan taleplere cevap verebilmek için 2011 yılında Dilovası-Kocaeli’nde ki modern tesislerine taşınmıştır.

Toplamda 10.000 m2 lik mevcut alanın 8.500 m2 lik kısmı kapalı alandır. Üretim ve sevkiyat imkânlarını kolaylaştırabilmek için açık ve kapalı çok büyük depolama alanlarına sahiptir.

İzel Kimya, günümüzde “Sentetik Reçine” pazarını yenilikçi ürünleri ile destekleyen ve yön veren bir hale gelmiştir.

Hem yurt içi hem de yurt dışında iyi bilinen ve takip edilen bir marka olarak, 2018 yılı itibari ile 5 kıtada 40’tan fazla ülkeye üretiminin %70’den fazlasını ihracat etmektedir.

Yerli ve yabancı tüm müşterilerine sunduğu, “Satış öncesi ve sonrası şeffaf bilgilendirme, düzenli takip, uygun şartlar, rekabetçi fiyatlar, 24 saat/7 gün teknik hizmeti, uluslararası piyasaları takip ederek sunduğu yenilikçi ürünleri ile vazgeçilmez olmuştur.

Yerli ve yabancı müşterileri arasında büyük-küçük ayrımı yapmadan, müşteri istek ve özelliklerine uygun üretimi kendisine görev kabul etmiştir. Bu bağlamda, kataloğunda 60’dan fazla standart ürün bulunurken, ürettiği ve sadece belli müşterilerine sattığı ürünlerin sayısı 200’den fazladır.

İzel Kimya, hemen hemen bütün “Sentetik Reçine” türlerini aynı anda üretebilen Türkiye’de ki tek firmadır. Kocaeli’ni merkez kabul edip 2.500 km yarıçaplı çizeceğiniz bir daire içerisinde Ar-Ge’ye en yüksek bütçeyi ayıran, en modern, en yeni ve üretim kapasitesi dünyada ki rakipleri ile yarışabilen tek firmadır.

Ülkemizde ilk ve dünyada sayılı firmanın sahip olduğu, “Ar-Ge Merkezi” unvanını elinde bulundurmaktadır.

Müşteri memnuniyetini kendisine tek hedef kabul eden İzel Kimya, hammadde girdisinden, üretim aşamasına, sevkiyattan, satış sonrası teknik hizmete kadar her aşamayı sürekli kontrol altında tutar.

“Sentetik reçinede çözüm ortağınız” sloganını benimsemiş olan İzel Kimya, tüm müşterileri ile büyük bir ailedir.

BİZE ULAŞIN

GEBKİM V Kimya Organize Sanayi Bölgesi

Çerkeşli Köyü Yolu Üzeri Kocabayır Tepe Mevkii

İbrahim Başaran Caddesi No:9 Dilovası / KOCAELİ

ÜRÜN KATALOĞU

Detaylı bilgi için ürün kataloğumuzu indirebilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

© 2018 İzel Kimya A.Ş. - Tüm Hakları Saklıdır.