• AR-GE MERKEZİ
AR-GE MERKEZİ

 

21 yıldır süre gelen AR-GE ve ürün geliştirme çalışmalarımızın resmi nitelik kazanarak ayrı bir birimde yeni teknolojilerin ve ürünlerin geliştirilmesi için şirketimiz 2017 yılında Sanayi Bakanlığı’na başvurmuş ve aynı yıl içinde ARGE merkezi olma hakkı kazanmıştır. ARGE merkezimiz 250 m2 alana sahip olup İZEL kimya fabrikası içinde bulunmaktadır.

Ar-Ge merkezimizde 1 doktor kimyager, 2 yüksek kimyager, 1 yüksek kimya mühendisi, 5 kimyager, 5 kimya mühendisi, 1 Endüstri mühendisi, 3 kimya teknikeri ve 2 adet destek personelimiz üzere toplamda 19 tam zamanlı personel çalışmaktadır. Ar-Ge merkezi olarak personelimizin yüksek lisans ve doktora öğrenimi yapması, şirketimizce desteklenmekte ve teşvik edilmektedir.

Hedefimiz reçine sektöründe teknolojik gelişmeleri takip ederek uygulamalı araştırmalar yapmak ve dünya piyasasına yeni ürünlerin çıkmasını sağlayan yetkin bir araştırma ve geliştirme merkezi olmaktır. Bu kapsamda yapılacak bilimsel çalışmalar ile dünya ve ülkemize katma değer sağlanması hedeflenmektedir.

İzel Kimya geçmiş yıllarda birçok kamu( KOBİ, TEYDEB vb.) ve iç destekli projeleri başarı ile tamamlamıştır. Şuan hali hazırda devam eden birçok proje mevcut olup bu projeler ile hem kimya alanında istihdam sağlamakta hem de cihaz sayısı artırılarak bilimsel çalışmalar için ortam hazırlanmaktadır.

Kendi bünyemizde gerçekleştirmiş olduğumuz ve devam eden projeler arasında su bazlı alkid reçine üretimi, doymuş polyester reçine sentezi ve su bazlı akrilik reçine üretimi gibi projeler başarıyla tamamlanmıştır.

          

            AR-GE merkezimizin hedefleri şu şekilde özetlenebilir;

 

  • Yeni ürünlerin geliştirilmesi
  • Üretim teknolojilerinin geliştirilmesi
  • Mevcut ürün üretimlerinde maliyet azaltma çalışmaları
  • Ekonomik ve çevre dostu ürünlerin geliştirilmesi
  • AR-GE personelinin yetkinliklerinin artırılması
  • Üniversiteler ve diğer şirketlerle ortak projelerin geliştirilmesi         

BİZE ULAŞIN

GEBKİM V Kimya Organize Sanayi Bölgesi

Çerkeşli Köyü Yolu Üzeri Kocabayır Tepe Mevkii

İbrahim Başaran Caddesi No:9 Dilovası / KOCAELİ

ÜRÜN KATALOĞU

Detaylı bilgi için ürün kataloğumuzu indirebilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

© 2018 İzel Kimya A.Ş. - Tüm Hakları Saklıdır.